1pxBox

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

 660-884-100

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci

BLOG

1px Co to jest silikon? Właściwości i zastosowanie
smarowanie

Ważnymi materiałami pozwalającymi na działanie wielu układów mechanicznych są odpowiednio dobrane środki smarne, które umożliwiają zmniejszenie oporów występujących w elementach ruchomych, a także ograniczają generowane w nich tarcie, a przy tym ograniczają ryzyko korozji w przypadku części wykonanych z metalu. W zależności od potrzeb stosuje się w tym celu substancje organiczne lub syntetyczne. Poza najpowszechniej używanymi smarami ropopochodnymi często wybiera się również wyroby na bazie polimerów, np. smar silikonowy CX-80. Przekonajmy się, jakie są zalety takich środków i obszary, gdzie są one wykorzystywane.

czytaj całość »
1px Czym są środki ochrony czasowej?
Czym są środki ochrony czasowej?

Oleje i środki smarne to grupa, w której znajdują się nie tylko preparaty służące do redukcji suchego tarcia powstającego podczas pracy wszelkiego rodzaju elementów ruchomych od części jednostek napędowych czy przekładni aż po zwykłe zawiasy montowane w drzwiach, ale również preparaty specjalistyczne, w tym m.in. środki ochrony czasowej, takie jak choćby olej antykorozyjny Rustilo. Przekonajmy się, co je wyróżnia i sprawdźmy, kiedy się z nich korzysta.

czytaj całość »
1px Z czego produkuje się smary?
Z czego produkuje się smary?

Smary to środki chemiczne, których formuła zmniejsza tarcie pomiędzy powierzchniami. Ich zastosowanie minimalizuje także hałas, wysoką temperaturę, a nawet odkształcenia. Z czego produkuje się wysokiej jakości smary? I jak dopasować je do potrzeb? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px Jaki olej wybrać do sprężarek i pomp próżniowych?
Jaki olej wybrać do sprężarek i pomp próżniowych?

Wybór wysokiej jakości urządzenia to pierwszy krok do efektywnej pracy. Należy jednak pamiętać, że właściwe działanie każdej konstrukcji zależy od prawidłowej eksploatacji, a także od stosowania substancji smarnych. Jaki olej sprawdzi się w przypadku sprężarek i pomp próżniowych? I dlaczego tak ważne jest jego wykorzystanie?

czytaj całość »
1px Olej syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny? Jak wybrać odpowiedni olej?
Olej syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny? Jak wybrać odpowiedni olej?

Wymiana oleju w aucie jest jednym z najważniejszych elementów dbałości o jego sprawne działanie. Należy jednak pamiętać, że każdy pojazd ma nieco inne wymagania. Konieczne jest więc wybranie odpowiedniego oleju. Trzy główne propozycje to olej syntetyczny, olej półsyntetyczny oraz olej mineralny. Co warto o nich wiedzieć? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px Czym jest olej silnikowy i jakie pełni funkcje?
Czym jest olej silnikowy i jakie pełni funkcje?

Sprawne działanie pojazdu zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z ich jest odpowiedni poziom tzw. płynów eksploatacyjnych i koniecznych olejów. Wśród nich możemy wyróżnić olej silnikowy. Czym on jest? Jaką funkcję pełni? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

czytaj całość »
1px Jak uzyskać efektywne smarowanie wysokotemperaturowe?
Jak uzyskać efektywne smarowanie wysokotemperaturowe?

Intensywne użytkowanie urządzeń może prowadzić do wystąpienia awarii, szczególnie jeśli nie zostaną zapewnione odpowiednie warunki pracy. Używanie właściwych środków jak oleje, czy smary pozwala uniknąć ewentualnych awarii i przedłuża żywotność każdego urządzenia oraz maszyny. Niektóre podzespoły wymagają stosowania środków smarnych o lepszych parametrach. W tym przypadku idealnie sprawdzi się smarowanie wysokotemperaturowe.

czytaj całość »
1px Kiedy hydrauliczny filtr oleju kwalifikuje się do wymiany?
Kiedy hydrauliczny filtr oleju kwalifikuje się do wymiany?

Filtry hydrauliczne mają za zadanie wychwytywać zanieczyszczenia, w tym związki chemiczne, kwasy, a także substancje powstające w procesie utleniania. Stosuje się je w różnych branżach, jednak  najczęściej w sprzętach rolniczych, a także w przemyśle ciężkim oraz stoczniowym. Kiedy w praktyce konieczna jest ich wymiana? Serdecznie zachęcamy do lektury.

czytaj całość »
1px Jak dobrać separator oleju do kompresora?
Jak dobrać separator oleju do kompresora?

Kompresory to urządzenia, które stosowane są w coraz większej ilości branż. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich zastosowanie pozwala usprawnić i przyspieszyć wykonywaną pracę, a przy tym podnieść poziom jakości. Jednak kompresory potrzebują odpowiedniego serwisowania i użytkowania. Szczególnie ważne jest tutaj stosowanie odpowiednich podzespołów mających wpływ na pracę samych kompresorów. Dziś chcemy zastanowić się nad tym, jak dobrać separator oleju stosowany właśnie w tych urządzeniach!

czytaj całość »
1px Właściwości i zastosowania oleju Shell Spirax S4 TXM
Właściwości i zastosowania oleju Shell Spirax S4 TXM

Mówi się, że olej to krew każdej maszyny. To dzięki niemu różnego rodzaju urządzenia mogą bezpiecznie pracować i to nawet wtedy, gdy są poddawane olbrzymim obciążeniom. Jednak olej olejowi nie równy. I nie chodzi tu już tylko o jakość olejów, które ze sobą poniekąd konkurują. Musimy pamiętać, że oleje są różne dlatego, że różne jest ich zastosowanie.

czytaj całość »
1px Shell Gadus - idealny smar łożyskowy do ciężkich warunków
smarowanie łożyska

Firma Shell to lider w branży petrochemicznej, jeśli chodzi o dostarczanie wysokiej jakości paliw (ropy naftowej i gazu ziemnego), jak również wytwarzaniu produktów chemicznych takich jak oleje silnikowe czy środki smarne. Jako dystrybutor sprawdzonej chemii motoryzacyjnej dziś chcielibyśmy przybliżyć wam jedną z najnowszych linii produktowych marki Shell, a mianowicie Shell Gadus.

czytaj całość »
1px Właściwości olejów medycznych na bazie olejów Shell Ondina
Właściwości olejów medycznych na bazie olejów Shell Ondina

Oleje Shell Ondina należą do kategorii białych olejów medycznych. Niektóre z nich nazywa się olejami wazelinowymi, a opierają się na technologii Gas – to – Liquid (są wytwarzane z gazu ziemnego). Shell Ondina to oleje wysoko rafinowane i niezawierające węglowodorów aromatycznych, dzięki czemu spełniają niezwykle rygorystyczne kryteria czystości.

czytaj całość »
1px Rola i znaczenie filtrów oleju
Rola i znaczenie filtrów oleju

Poprawna praca silnika jest niezbędna dla prawidłowego działania całego samochodu. Aby silnik funkcjonował przez lata, niezbędny jest jego regularny serwis. Podstawowym elementem serwisowania silnika jest wymiana oleju oraz filtra oleju.

czytaj całość »
1px Jak dobrać olej do sprężarki?
Jak dobrać olej do sprężarki?

Oleje do sprężarek stanowią odrębną grupę olejów przemysłowych.  Zazwyczaj są one wykorzystywane do smarowania silników kompresorów. Ponadto można je podzielić na oleje dedykowane do smarowania sprężarek powietrza (w tym także pomp próżniowych), sprężarek chłodniczych oraz sprężarek gazów węglowodorowych.  Podstawowa funkcja olejów znajdujących się w sprężarkach polega na smarowaniu mechanizmu napędowego, łożysk, pierścieni uszczelniających oraz zaworów.

czytaj całość »
1px Kryteria wyboru oleju hydraulicznego
Kryteria wyboru oleju hydraulicznego

Kto ma wiedzę, ten ma władzę. Jeżeli ktoś wychodzi z takiego przekonania, to bardzo dobrze trafił. Przed kupnem oleju hydraulicznego, w celu podjęcia jak najlepszej decyzji, warto zaznajomić się ze sprawdzonymi zasadami jego doboru. Jest niewiele rodzajów oleju, a wiedza na ich temat zapewni nam spokojną głowę oraz czyste sumienie, kiedy przyjdzie nam wybrać odpowiedni olej hydrauliczny do pojazdu.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl