
Kategorie
Cena
-
od
do

Oleje przemysłowe do urządzeń, maszyn i pojazdów
Proponujemy szeroki wybór olejów przemysłowych dla urządzeń, maszyn i pojazdów. Oferujemy oleje do silników oraz przekładni, a także wrzecion montowanych w różnego rodzaju maszynach. Można u nas znaleźć oleje obróbkowe, używane do chłodzenia i czyszczenia obrabianego materiału, a także oleje hydrauliczne. W asortymencie mamy zarówno uniwersalny olej do łańcucha, jak i wyspecjalizowany olej sprężarkowy, który pozwala na dobre smarowanie i łatwą separację. Ponadto dystrybuujemy rozmaite oleje obiegowe i maszynowe. Odpowiadają one za smarowanie elementów maszyny w układzie zamkniętym.
Wśród naszej oferty znajdziesz również oleje dla przemysłu spożywczego czy oleje medyczne Ondina. Mają one specjalne atesty i dopuszczenia do stosowania w maszynach mających kontakt z żywnością, lekami i kosmetykami. Dostarczamy również oleje, które spełniają funkcję czynnika hydraulicznego w układach maszyn, urządzeń, pojazdów oraz sprzętu rolniczego i budowlanego. Uzupełnieniem oferty są oleje wrzecionowe przeznaczone do smarowania łożysk szybkobieżnych oraz oleje transformatorowe, służące do chłodzenia i izolowania elementów urządzeń energetycznych.
Czy warto korzystać z olejów przemysłowych?
Znaczenie olejów przemysłowych jest trudne do przecenienia z punktu widzenia przedłużenia trwałości i osiągnięcia długich okresów bezawaryjnej pracy. Wszystkie urządzenia mechaniczne wymagają odpowiedniego smarowania. Przykładowo, olej do łańcucha piły mechanicznej tworzy na nim cienką warstwę ochronną, która poprawia płynność pracy narzędzia i chroni łańcuch przed zrywaniem. Praca elementów ruchomych zawsze powoduje wystąpienie tarcia, które prowadzi do powstawania ciepła oraz zużycia poruszających się części.
Dzięki odpowiedniemu smarowaniu – poziom tarcia ulega zmniejszeniu, a nadmiar wytwarzanego ciepła jest skutecznie odprowadzany poza pracujący układ. W efekcie zapobiegasz powstaniu usterek i przedłużasz żywotność swoich maszyn. Dobre oleje przemysłowe pomagają także w pozbywaniu się zanieczyszczeń, ponieważ są poddawane dokładnej filtracji. Czynność ta usuwa z nich niepożądane elementy, takie jak m.in. opiłki metalu lub tworzywa, jakie powstają w wyniku tarcia czy obróbki. Ważną rolą oleju przemysłowego jest również ochrona instalacji oraz elementów ruchomych przed korozją.
Jakie są wymogi dla olejów przemysłowych?
Istnieje dużo specyficznych wymogów dla olejów przemysłowych. Powinny być one ściśle dopasowane do konkretnego zastosowania, ze względu na specjalne warunki, jakie narzuca wykorzystywanie różnego typu maszyn czy praca w konkretnych obszarach. Oleje stosowane w układach hydraulicznych muszą radzić sobie z pracą przy bardzo wysokim ciśnieniu, oleje do silników powinny być odporne na wysokie temperatury, a środki smarne do przekładni – wytrzymałe na zużywanie się podczas pracy. Przykładem tych ostatnich jest topowy olej Shell Spirax, który ma wydłużony czas użytkowania.
Olej do łańcucha powinien wykazywać się natomiast wysoką lepkością, a olej sprężarkowy – działać w szerokim zakresie temperatur, a jednocześnie być stosunkowo łatwym do odseparowania. Oleje stosowane do schładzania metali poddawanych obróbce cieplnej muszą mieć dobre właściwości termiczne. Specjalne wymagania stawiają też substancje używane w energetyce, które nie mogą przewodzić prądu, lub w przemyśle spożywczym, gdzie muszą być bezpieczne dla ludzi, nie zawierać substancji szkodliwych, np. metali ciężkich lub innych mogących prowadzić do zagrożenia zdrowia lub życia.

















