1pxOpcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Smary przemysłowe

Smary znajdują szerokie zastosowanie w procesach konserwacji, ochrony i usprawniania pracy maszyn. W przeciwieństwie do olejów mają spójną, gęstą konsystencję i są produkowane na bazie oleju z dodatkiem odpowiednio dobranych zagęstników. Taka konsystencja sprawia, że środek utrzymuje się na powierzchni części, nie wypływa i nie kapie, zwiększając zdolności ochronne i poślizgowe. Podobnie jak oleje, smary dzieli się na kategorie. Pozwalają one na precyzyjne dopasowanie preparatu do jego funkcji w danym układzie roboczym. Przykładowo smar Mobilux EP 2 doskonale sprawdza się w usprawnianiu działania przekładni, a smar White Star jest niezastąpiony w konserwacji łożysk ciężkiego sprzętu budowlanego.


Smary są szeroką grupą produktów, której klasyfikację uwzględniają normy: ISO 8681 i uszczegóławiająca ją – ISO 6743. Zgodnie z ich treścią wyróżnia się grupy środków smarnych klasyfikowane wg zastosowań. 18 grup preparatów jest oznaczonych wielkimi literami, przy czym grupa A to środki do układów smarowania przelotowego, grupa C to smary przekładniowe, a grupa F to smary do łożysk i wrzecion. Smary dzieli się też wg kryterium, jakim są dodane zagęszczacze. Pod tym względem można wyróżnić smary litowe, molibdenowe, miedziowe, silikonowe, grafitowe i inne. Każda z tych grup wyróżnia się określonymi cechami. Przykładowo preparat miedziowy to doskonały smar wysokotemperaturowy do łożysk, który może pracować w środowisku do 1100 st. C. Natomiast smar Mobilux EP 2 jest produktem litowym o uniwersalnym zastosowaniu, między innymi w przekładniach

 

Smar NSF H1 i inne o specjalnym przeznaczeniu

Wśród wielu grup smarów wyróżnia się też takie, które mogą być stosowane w szczególnych warunkach. O ile smar Mobilux EP 2 ma charakter uniwersalny, o tyle w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy w produkcji kosmetyków są wymagane środki smarne, które nie wpływają na zdrowie użytkowników i strukturę produktów. Takim produktem jest smar NSF H1 – preparat oznaczony certyfikatem NSF International (National Sanitary Foundation) – amerykańskiej organizacji non-profit, która testuje i certyfikuje wyroby związane z przemysłem spożywczym. Zgodnie z jej rygorystycznymi założeniami smar NSF H1 może zawierać zanieczyszczenia na poziomie niższym niż 10 ppm (ang. parts per million). Takie preparaty są też wolne od czynników rakotwórczych, mutagennych i metali ciężkich.

 

Mobil SHC Polyrex 005 - 16 kilogramów Mobil SHC Polyrex 005 - 16 kilogramów
Producent: Mobil
Cena: 2 040,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
1pxzobacz więcej
Mobil SHC Polyrex 222 - 16 kilogramów Mobil SHC Polyrex 222 - 16 kilogramów
Producent: Mobil
Cena: 1 898,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
1pxzobacz więcej
Mobil SHC Polyrex 462 - 16 kilogramów Mobil SHC Polyrex 462 - 16 kilogramów
Producent: Mobil
Cena: 2 050,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
1pxzobacz więcej
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl