Box

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

Wdrożyliśmy odpowiednie działania by zabezpieczyć naszych pracowników oraz klientów przed koronawirusem.

Zachęcamy do korzystania z naszego sklepu internetowego

lub

prosimy o kontakt pod numerem telefonu 602-694-697 

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci

BLOG

Jak dobrać separator oleju do kompresora?
Jak dobrać separator oleju do kompresora?

Kompresory to urządzenia, które stosowane są w coraz większej ilości branż. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich zastosowanie pozwala usprawnić i przyspieszyć wykonywaną pracę, a przy tym podnieść poziom jakości. Jednak kompresory potrzebują odpowiedniego serwisowania i użytkowania. Szczególnie ważne jest tutaj stosowanie odpowiednich podzespołów mających wpływ na pracę samych kompresorów. Dziś chcemy zastanowić się nad tym, jak dobrać separator oleju stosowany właśnie w tych urządzeniach!

czytaj całość »
Właściwości i zastosowania oleju Shell Spirax S4 TXM
Właściwości i zastosowania oleju Shell Spirax S4 TXM

Mówi się, że olej to krew każdej maszyny. To dzięki niemu różnego rodzaju urządzenia mogą bezpiecznie pracować i to nawet wtedy, gdy są poddawane olbrzymim obciążeniom. Jednak olej olejowi nie równy. I nie chodzi tu już tylko o jakość olejów, które ze sobą poniekąd konkurują. Musimy pamiętać, że oleje są różne dlatego, że różne jest ich zastosowanie.

czytaj całość »
Shell Gadus - idealny smar łożyskowy do ciężkich warunków
smarowanie łożyska

Firma Shell to lider w branży petrochemicznej, jeśli chodzi o dostarczanie wysokiej jakości paliw (ropy naftowej i gazu ziemnego), jak również wytwarzaniu produktów chemicznych takich jak oleje silnikowe czy środki smarne. Jako dystrybutor sprawdzonej chemii motoryzacyjnej dziś chcielibyśmy przybliżyć wam jedną z najnowszych linii produktowych marki Shell, a mianowicie Shell Gadus.

czytaj całość »
Właściwości olejów medycznych na bazie olejów Shell Ondina
Właściwości olejów medycznych na bazie olejów Shell Ondina

Oleje Shell Ondina należą do kategorii białych olejów medycznych. Niektóre z nich nazywa się olejami wazelinowymi, a opierają się na technologii Gas – to – Liquid (są wytwarzane z gazu ziemnego). Shell Ondina to oleje wysoko rafinowane i niezawierające węglowodorów aromatycznych, dzięki czemu spełniają niezwykle rygorystyczne kryteria czystości.

czytaj całość »
Rola i znaczenie filtrów oleju
Rola i znaczenie filtrów oleju

Poprawna praca silnika jest niezbędna dla prawidłowego działania całego samochodu. Aby silnik funkcjonował przez lata, niezbędny jest jego regularny serwis. Podstawowym elementem serwisowania silnika jest wymiana oleju oraz filtra oleju.

czytaj całość »
Jak dobrać olej do sprężarki?
Jak dobrać olej do sprężarki?

Oleje do sprężarek stanowią odrębną grupę olejów przemysłowych.  Zazwyczaj są one wykorzystywane do smarowania silników kompresorów. Ponadto można je podzielić na oleje dedykowane do smarowania sprężarek powietrza (w tym także pomp próżniowych), sprężarek chłodniczych oraz sprężarek gazów węglowodorowych.  Podstawowa funkcja olejów znajdujących się w sprężarkach polega na smarowaniu mechanizmu napędowego, łożysk, pierścieni uszczelniających oraz zaworów.

czytaj całość »
Kryteria wyboru oleju hydraulicznego
Kryteria wyboru oleju hydraulicznego

Kto ma wiedzę, ten ma władzę. Jeżeli ktoś wychodzi z takiego przekonania, to bardzo dobrze trafił. Przed kupnem oleju hydraulicznego, w celu podjęcia jak najlepszej decyzji, warto zaznajomić się ze sprawdzonymi zasadami jego doboru. Jest niewiele rodzajów oleju, a wiedza na ich temat zapewni nam spokojną głowę oraz czyste sumienie, kiedy przyjdzie nam wybrać odpowiedni olej hydrauliczny do pojazdu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl