1pxBox

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

 660-884-100

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci
1px Kiedy hydrauliczny filtr oleju kwalifikuje się do wymiany?
Kiedy hydrauliczny filtr oleju kwalifikuje się do wymiany?

Filtry hydrauliczne mają za zadanie wychwytywać zanieczyszczenia, w tym związki chemiczne, kwasy, a także substancje powstające w procesie utleniania. Stosuje się je w różnych branżach, jednak  najczęściej w sprzętach rolniczych, a także w przemyśle ciężkim oraz stoczniowym. Kiedy w praktyce konieczna jest ich wymiana? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czym grozi nieregularna wymiana filtra hydraulicznego?

Jeśli taki filtr nie będzie wymieniany z odpowiednią częstotliwością, wówczas może grozić to uszkodzeniem układu danego urządzenia. Zdecydowanie nie warto więc ryzykować usterek i drogich napraw i zmieniać je wtedy, gdy jest to konieczne.

Kiedy należy wymienić filtr hydrauliczny?

Jednym z kluczowych wyznaczników jest to, co w tym zakresie zaleca producent. Jego rekomendacje są w tym przypadku najistotniejsze, ma on bowiem gruntowną wiedzę na temat wytrzymałości całego układu i prawidłowego sposobu jego eksploatacji. Filtry hydrauliczne wymienia się również ze względu na czas pracy. Zazwyczaj rekomenduje się, aby było to maksymalnie co 500 motogodzin pracy danego sprzętu, przy czym należy zwrócić uwagę również na warunki takiej pracy. Zaleca się wymianę filtrów hydraulicznych przy każdej wymianie oleju hydraulicznego, żeby nie zanieczyszczać starego oleju brudami ze starego filtra.

Czyszczenie filtrów hydraulicznych – czy to w ogóle możliwe?

Trzeba mieć na uwadze dodatkowo to, że filtry hydrauliczne nie mogą być czyszczone, a jedynie wymienione. Wynika to z tego, że elementy te działają powierzchniowo oraz objętościowo, co wpływa na sposób ich eksploatacji i zużywania się. Z perspektywy kosztów brak możliwości czyszczenia nie jest oczywiście dobrą wiadomością. Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, filtr hydrauliczny jest absolutnym kluczem do prawidłowego działania układu, nie należy więc na nim oszczędzać.

Jeśli szukasz różnego rodzaju filtrów, to koniecznie się z nami skontaktuj. Jesteśmy w stanie dopasować elementy po wymiarach i fotografiach, a także zagwarantować szybką wysyłkę jeszcze tego samego dnia. Zachęcamy też do sprawdzenia filtrów powietrza, oleju i kabinowych, które również są dostępne w naszym asortymencie.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl