1pxOpcje przeglądania
Producenci

Oleje hydrauliczno-przekładniowe

Olej hydrauliczno-przekładniowy stanowi bardziej uniwersalną alternatywę dla produktów smarnych przeznaczonych wyłącznie do stosowania w układach hydraulicznych lub do smarowania przekładni. „Uniwersalny” nie oznacza jednak „gorszy”, ponieważ produkty z tej kategorii powstają pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy wykorzystują lata doświadczeń i badań laboratoryjnych. O renomie tych preparatów świadczą marki takie jak Shell czy Fuchs.

 
Produkty, które oferujemy w tej kategorii, są tworzone w oparciu o wyselekcjonowane bazy olejowe i wzbogacone o specjalnie dobrane dodatki uszlachetniające. Dzięki temu spełniają najwyższe wymagania w pracy, poprawiając sprawność maszyn i chroniąc je przed korozją. Podobnie jak olej przekładniowy czy hydrauliczny, charakteryzują się okresową lepkością, które jest ich najważniejszym parametrem. Zarówno preparat marki Fuchs, jak i olej Shell Spirax dostępny w wielu wariantach mają optymalną charakterystykę temperaturowo-lepkościową przez cały okres pracy.

 

Zalety olejów przekładniowo-hydraulicznych

Każdy olej przekładniowo-hydrauliczny ma za zadanie stworzenie filmu na powierzchni smarowanych elementów. Nie tylko chroni on części przed nadmiernym zużyciem na skutek tarcia, ale też ogranicza hałas, jaki ono generuje. Ponadto szczelna powłoka ogranicza kontakt z powietrzem i wilgocią, które są głównymi inicjatorami procesu korozji. W efekcie urządzenia i podzespoły mają dłuższą żywotność, a ich praca jest płynna i pozbawiona zrywów.

 
Proponowany przez nas olej Shell Spirax jest przystosowany do ochrony elementów takich jak nowoczesne układy przekładniowe, mosty napędowe czy układy z mokrymi hamulcami. Doskonale zdaje również egzamin w systemach hydraulicznych stosowanych w wysoko obciążonych maszynach drogowych i rolniczych. Ten wyjątkowy olej przekładniowo-hydrauliczny jest zalecany przez producentów podzespołów mechanicznych: Eaton, Eaton Fuller, ZF, Dana oraz Rockwell.

 

FUCHS AGRIFARM UTTO MP 20 litrów FUCHS AGRIFARM UTTO MP 20 litrów
Producent: Fuchs
Cena: 499,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
1pxzobacz więcej
Shell Spirax S4 TX 10W-40 (Harvella TX 10W-40) 20 litrów Shell Spirax S4 TX 10W-40 (Harvella TX 10W-40) 20 litrów
Producent: Shell
Cena: 490,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
1pxzobacz więcej
Shell Spirax S4 TXM 10W30 (Donax TD 10W30) Shell Spirax S4 TXM 10W30 (Donax TD 10W30)
Producent: Shell
Cena: 490,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
1pxzobacz więcej
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl