1pxBox

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

 660-884-100

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci
1px Gdzie wykorzystywane są oleje antykorozyjne?
Gdzie wykorzystywane są oleje antykorozyjne?

Zgodnie z nazwą, oleje antykorozyjne mają za cel chronić elementy przed korodowaniem. Gdzie dokładnie wykorzystuje się takie produkty oraz czym jeszcze się charakteryzują?

Charakterystyka oleju antykorozyjnego

Olej antykorozyjny to preparat powstający na bazie oleju mineralnego oraz bez dodatków w postaci rozpuszczalników. Taka mieszanka ma w składzie silne związki antykorozyjne, dzięki którym możliwe jest zapobieganie procesowi korozji oraz jego zatrzymywanie. Sprawdza się więc przede wszystkim do ochrony elementów metalowych oraz wszędzie tam, gdzie już została uszkodzona warstwa lakieru oraz konieczne jest zabezpieczenie przed procesem utleniania.

Charakterystyczną cechą wynikającą ze składu jest też to, że najczęściej wysokiej jakości oleje antykorozyjne nie zawierają olejów odpadowych, a także smarów i parafin, które mogłyby wydzielać różnego rodzaju szkodliwe opary.

Wykorzystywanie olejów antykorozyjnych

Wiemy już, czym dokładnie cechują się takie preparaty oraz jakie mają właściwości. Wszystko to sprawia, że bardzo często są to oleje maszynowe, czyli przeznaczone do smarowania oraz konserwacji właśnie elementów maszyn.

Sprawdzają się też do ochrony elementów metalowych, odlewanych i obrabianych podczas ich czynności transportowych oraz składowania, ewentualnie w trakcie pośrednich etapów w cyklu produkcyjnym. Wynika to z faktu, że funkcje ochronne takiego oleju to nawet do kilku miesięcy zabezpieczenia.

Nakładanie olejów antykorozyjnych

Aby takie preparaty rzeczywiście stanowiły skuteczną ochronę, muszą być odpowiednio nakładane. Absolutnie kluczowe jest, aby powierzchnie były czyste oraz suche. Trzeba także pozostawić olej do wyschnięcia, gdyż tylko wtedy gwarantuje on dostateczną ochronę. Zazwyczaj zaleca się także aplikację próbną oraz stosowanie zgodne zawsze z zaleceniami producenta.

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości olejów antykorozyjnych, a także innych mieszanek do wielu różnych zastosowań, koniecznie sprawdź naszą bieżącą ofertę. Posiadamy w asortymencie wiele produktów, w tym także smary, filtry i kleje.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl