1pxBox

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

 660-884-100

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci
1px Jak uzyskać efektywne smarowanie wysokotemperaturowe?
Jak uzyskać efektywne smarowanie wysokotemperaturowe?

Intensywne użytkowanie urządzeń może prowadzić do wystąpienia awarii, szczególnie jeśli nie zostaną zapewnione odpowiednie warunki pracy. Używanie właściwych środków jak oleje, czy smary pozwala uniknąć ewentualnych awarii i przedłuża żywotność każdego urządzenia oraz maszyny. Niektóre podzespoły wymagają stosowania środków smarnych o lepszych parametrach. W tym przypadku idealnie sprawdzi się smarowanie wysokotemperaturowe.

Dlaczego smarowanie jest tak ważne?

Użycie środków smarnych umożliwia wyeliminowanie chropowatości trących znajdujących się na powierzchni urządzenia lub jego komponentów. Środek przeznaczony do smarowania tworzy otoczkę, która umożliwia zetknięcie się ze sobą nierówności, dzięki czemu zmniejszają się opory powstające podczas pracy urządzenia. Tarcie przenosi się na olej lub smar, przez co zmniejsza się ścieranie materiału, obniża się temperatura pracy urządzenia, co wpływa na jego żywotność.

Czym jest smarowanie wysokotemperaturowe?

Wiele podzespołów w maszynach działa w środowisku o podwyższonej temperaturze. To sprawia, że potrzebują one zastosowania szczególnej jakości substancji, które pozwolą utrzymać stabilne właściwości i dadzą gwarancję niezakłóconej pracy. Dzięki olejom i smarom przeznaczonym do smarowania wysokotemperaturowego także w niekorzystnych warunkach redukowane są opory, a tarcie suche zmienia się na mokre w obrębie użytego smarowidła. Zachowują one swoje właściwości i są w stanie zniwelować nawet największe obciążenia termiczne w maszynie.

Gdzie stosowane są smary wysokotemperaturowe?

Specjalistyczne smary wysokotemperaturowe stosowane są najczęściej w łożyskach kulowych w sprzęgłach, silnikach elektrycznych, niektórych częściach samochodów osobowych i ciężarowych, sworzniach tłokowych, wózkach piecowych, czyli wszędzie tam, gdzie podczas pracy wydzielana jest wysoka temperatura.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl