1pxBox

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

 660-884-100

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci
1px Jaki olej wybrać do sprężarek i pomp próżniowych?
Jaki olej wybrać do sprężarek i pomp próżniowych?

Wybór wysokiej jakości urządzenia to pierwszy krok do efektywnej pracy. Należy jednak pamiętać, że właściwe działanie każdej konstrukcji zależy od prawidłowej eksploatacji, a także od stosowania substancji smarnych. Jaki olej sprawdzi się w przypadku sprężarek i pomp próżniowych? I dlaczego tak ważne jest jego wykorzystanie?

Jaki olej zastosować w sprężarkach?

Olej stosowany w sprężarkach i pompach próżniowych powinien być profesjonalnym produktem, dopasowanym do zaleceń producenta danego urządzenia. Główne czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę to m.in. płynność, smarność, lepkość, a także możliwość pracy w określonej temperaturze. Ostatni z wymienionych czynników ma największe znaczenie. Olej, w zależności od temperatury, ma bowiem inne zdolności od smarowania powierzchni. 

Inne czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę to:

  • zdolność absorbowania wody,
  • dodatek substancji, które ograniczają spienianie,
  • niska prężność par,
  • stabilność chemiczna.

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości propozycje dopasowane zarówno do sprężarek, jak i do pomp próżniowych. Wśród naszych produktów znajdziesz oleje mineralne, które są korzystne cenowo i zapewniają bezpieczeństwo. Inna propozycja to oleje syntetyczne, które pielęgnują i oczyszczają powierzchnię.

Dlaczego właściwy olej ma duże znaczenie?

Dobór właściwego oleju do sprężarki i pompy próżniowej ma ogromne znaczenie. O niektórych zagadnieniach już wspomnieliśmy. Olej odpowiada za smarowanie i ochronę najważniejszych części układu, dzięki czemu urządzenie może działać efektywnie i bezawaryjnie.

Należy także pamiętać, że sprężarka pracuje w specyficznych, wymagających warunkach. Olej przemysłowy jest więc konieczny, by minimalizować tracie, podnosić efektywność, uszczelniać i dbać o chłodzenie elementów urządzenia.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl