1pxBox

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

 660-884-100

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci
1px Olej syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny? Jak wybrać odpowiedni olej?
Olej syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny? Jak wybrać odpowiedni olej?

Wymiana oleju w aucie jest jednym z najważniejszych elementów dbałości o jego sprawne działanie. Należy jednak pamiętać, że każdy pojazd ma nieco inne wymagania. Konieczne jest więc wybranie odpowiedniego oleju. Trzy główne propozycje to olej syntetyczny, olej półsyntetyczny oraz olej mineralny. Co warto o nich wiedzieć? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Oleje mineralne – czym są?

Oleje mineralne to, jak sama nazwa wskazuje, produkty stworzone na bazie mineralnej. Są uznawane za propozycje najniższej generacji, jednak sprawdzają się w przypadku pojazdów o dużym przebiegu, mocno wyeksploatowanych i wyposażonych w tradycyjne silniki. 

Oleje mineralne zawierają w swoim składzie m.in. siarkę i węglowodory, dzięki czemu cechują się wyższą lepkością. Pod względem ceny są najkorzystniejszą z trzech wymienionych opcji (obok oleju półsyntetycznego i syntetycznego).

Oleje półsyntetyczne – co warto wiedzieć?

Kolejną propozycją są oleje półsyntetyczne, które mają lepsze właściwości niż oleje mineralne, a są korzystniejsze cenowo niż oleje syntetyczne. To uniwersalne produkty, które można wykorzystywać przez cały rok i które nadają się do większości samochodów osobowych. Ich zastosowanie gwarantuje dobrą eksploatację pojazdu, a jednocześnie nie obciąża naszej kieszeni.

Dlaczego warto wybrać oleje syntetyczne?

Najbardziej nowoczesną propozycją są oleje syntetyczne, polecane szczególnie dla wymagających pojazdów, o które chcemy zadbać. Są one odporne na utlenienie, ułatwiają utrzymanie silnika w czystości, a do tego doskonale chronią i smarują obecne w nim elementy. Co ważne, oleje syntetyczne wyróżniają się niską gęstością i lepkością. Można je stosować nawet w czasie trwania ostrej, mroźnej zimy.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl