1pxBox

JANEX SERWIS ZAPRASZA!

 660-884-100

NIE MA TWOJEGO FILTRA BĄDŹ OLEJU? - ZADZWOŃ, NASZ ASORTYMENT JEST O WIELE SZERSZY NIŻ NA STRONIE

 

                                                             

Producenci
1px Shell Gadus - idealny smar łożyskowy do ciężkich warunków
smarowanie łożyska

Firma Shell to lider w branży petrochemicznej, jeśli chodzi o dostarczanie wysokiej jakości paliw (ropy naftowej i gazu ziemnego), jak również wytwarzaniu produktów chemicznych takich jak oleje silnikowe czy środki smarne. Jako dystrybutor sprawdzonej chemii motoryzacyjnej dziś chcielibyśmy przybliżyć wam jedną z najnowszych linii produktowych marki Shell, a mianowicie Shell Gadus.

Czym jest rodzina produktów Shell Gadus

Shell Gadus to linia smarów, której celem jest nie tylko zwiększenie przed zużyciem delikatnych podzespołów w pojazdach mechanicznych, ale również wydłużenie żywotności komponentów układu i poprawa efektywności układu. Jest to środek smarny przeznaczony stricte do ciężkich warunków pracy w wysokich temperaturach i pod dużym obciążeniem. Pozwala na zoptymalizowanie kosztów eksploatacji pojazdów, podnosząc jednocześnie ich sprawność.

Shell Gadus to wielozadaniowy smar oparty na bazie mineralnej i zagęszczaczu litowym (lub litowo-wapniowym), który dodatkowo ma w sobie związki uszlachetniające produkt takie jak substancje przeciwzużyciowe, antykorozyjne i antyoksydanty, dzięki czemu może być używany nawet w maszynach pracujących w warunkach udarowych w mało przyjaznym środowisku.

Zastosowanie linii produktów Shell Gadus

Biorąc pod uwagę niezwykły i unikalny skład smarów łożyskowych Shell Gadus, są one zalecane do stosowania w urządzeniach drogowych, budowlanych, rolniczych, a także do przesmarowywania siodeł.

Biorąc pod uwagę miejsce zastosowania smarów Gadus, stosuje się je w:

  • łożyskach tocznych i ślizgowych,

  • łożyskach w silnikach elektrycznych,

  • łożyskach w pompach wody.

Smary w wersji S2 V100 można stosować również w obecności wody, co jest swego rodzaju innowacyjnością na rynku środków smarnych. Z kolei wersja produktu S2 V220AD to smar idealny do stosowania w łożyskach pracujących pod dużym obciążeniem i maksymalnych obrotach w bardzo szerokim zakresie temperatury od -20 [°C] do 130 [°C].

Jakie właściwości mają smary Shell Gadus?

Stosowanie w pojazdach smarów z linii Shell Gadus sprawia, że:

  • zapewniają one wysoką stabilizację mechaniczną i oksydacyjną komponentów układu,

  • mają dobrą odporność na korozję,

  • można je stosować w warunkach udarowych,

  • dzięki właściwościom adhezyjnych redukują straty i minimalizują zużycie smaru.

Powyższe właściwości sprawiają, że stosowanie w maszynach smarów Shell Gadus powoduje m.in. znaczne wydłużenie okresu użytkowania łożysk, jak również minimalizuje tworzenie się osadów oksydacyjnych w wysokich temperaturach na elementach składowych łożysk.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl